Župnijska Karitas Šmartno pod Šmarno goro

Karitas

Župnijska Karitas Šmartno pod Šmarno goro je bila ustanovljena leta 1999 na pobudo tedanjega župnika, g. Franca Novaka. V letu 2013 sodeluje pri delu in pomoči bližnjemu 13 sodelavk, ki se srečujejo skoraj vsak mesec. V zadnjem času se je, žal, tudi v naši župniji povečalo število prosilcev pomoči. Vsem, ki se obrnejo na nas, skušamo pomagati po svojih močeh. Darovi za Karitas so v glavnem dar naših župljanov, ki se velikodušno odzovejo našim prošnjam, da bi pomagali pomoči potrebnim. Svoj dar tako lahko darujete v nabiralnik za Karitas, ki je v župnijski cerkvi. Del pomoči, predvsem v obliki paketov hrane, pa nekajkrat na leto dobimo iz evropskih rezerv.

V posebnih akcijah (post, župnijski dan ...) pa farani posebej zbiramo sredstva za družine, ki so v stiski.

Če bi radi darovali za potrebe Karitas ali če ste v kakršni koli stiski, se obrnite na voditelja (Sebastjan Likar, župnik) na (041) 872-638 ali tajnico na (041) 444-686.