Skupina ministrantov v župniji Šmartno

Tedaj je sédel, poklical dvanajstere in jim rekel: "Če kdo hoče biti prvi, naj bo izmed vseh zadnji in vsem služabnik".

20160925-birma-ministranti.jpg
Šmarski ministranti

Ministranti ali mašni strežniki imajo pomembno vlogo pri svetem bogoslužju, saj so mašniku v pomoč pri sveti maši in tudi v pripravi na daritev Jezusa Kristusa in njegovega ljudstva.

Zbor ministrantov v naši župniji šteje 30 strežnikov. Nekateri so že v srednji šoli in se nam pridružijo za večje praznike. Ostali dejavno sodelujejo predvsem pri nedeljskem bogoslužju, kot dežurni pa tudi pri delavniških mašah v župnijski cerkvi ali na podružnicah.

Ministrantska srečanja ali vaje so vsaj enkrat na mesec, in pa predvsem pred večjimi prazniki. Zadnja leta dejavno sodelujemo tudi na dekanijski ravni pri kvizu, kjer smo že dosegli nekaj uspehov.

Vsako leto ob zaključku cerkvenega leta, na nedeljo Jezusa Kristusa, Kralja vesoljstva, v svoje vrste sprejmemo nove člane. Bi se nam tudi ti pridružil?