Nedelja Svete trojice

V četrtek so se v Blagovici poslovili od Štefke Karner iz Zg. Gameljn. Gospod, daj ji večni pokoj! Naj počiva v miru!

V tem tednu bodo otroci veroučne šole prejeli zakrament svete spovedi. Do naslednje nedelje naj prinesejo prijavnice za oratorij!

Jutri, v ponedeljek, bo srečanje animatorjev oratorija v župnišču ob 20.00.

V četrtek je slovesni in zapovedani praznik Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Maši bosta v župnijski cerkvi ob 9.00 in 19.00.

V petek je prvi petek. Dopoldan bo obhajanje bolnih in starejših po domovih. Uro pred večerno mašo bo priložnost za sveto spoved. Za čiščenje učilnic v župnišču so od 18.00 na vrsti starši učencev 9. razreda.

Poljska maša za Tacen na Šmarni gori bo v soboto ob 9.00. Vabljeni!

Danes teden je 10. nedelja med letom. S telovsko procesijo bomo obhajali zunanjo slovesnost četrtkovega praznika, zato bo maša samo ob 8.00, po maši pa procesija. Prvoobhajanke naberejo cvetje, ki ga bodo potresale med procesijo in se oblečejo v oblačila. Poskrbimo za župnijsko in podružnična bandera! Procesijo zaključimo v cerkvi, po njej pa bodo učenci dobili spričevala veroučne šole.

Prišla je nova številka tednika Družina, mesečnika Ognjišče ter župnijsko oznanilo, List svetega Martina.

Prijavljeni za šmarnično romanje na Blejski otok gremo danes ob 15.00 izpred pokopališča!