3. adventna nedelja (gaudete)

Jutri, v ponedeljek, se bomo poslovili od Janeza Drešarja iz Tacna. Gospod, daj mu večni pokoj! Naj počiva v miru!

Z božično devetdnevnico, duhovno pripravo na praznike Gospodovega rojstva, začnemo v ponedeljek. Maša je vsak dan ob 18.00 v župnijski cerkvi. Vabljeni še posebej otroci veroučne šole, saj bomo imeli običaj »Marijo nosijo« po cerkvi. Pol ure pred sveto mašo je vsak dan priložnost za prejem svete spovedi.

Srečanje biblične skupine bo prav tako v ponedeljek, ob 19.00, v župnišču.

V petek dopoldan bo obhajanje bolnih in ostarelih po domovih. K devetdnevnici ob 18.00 pa bodo naši skavti prinesli Luč miru iz Betlehema in prebrali poslanico.

V soboto popoldan bo božični sejem na Cesti v Gameljne. Vabljeni! Od 17.30 in med večerno mašo bo priložnost za sveto spoved. Na voljo bosta spovednika od drugod. Ta dan ni maše v Tacnu!

V nedeljo je 4. adventna nedelja.

Prišla je nova številka tednika Družina.

Prišla je Mohorjeva zbirka za leto 2013. Tisti, ki ste jo naročili, jo lahko prevzamete v pisarni. Obenem se lahko že naročite tudi za redno zbirko 2014. Zbirka v prednaročilu stane 44 EUR, samo koledar pa 15 EUR.