30. nedelja med letom

Poslovili smo se od Katarine Čižman iz Tacna. Gospod, daj ji večni pokoj! Naj počiva v miru!

V tem tednu so jesenske počitnice, zato ni veroučne šole. Večerne maše so od jutri naprej že ob 18.00!

Jutri, v ponedeljek, bo srečanje biblične skupine ob 18.30 v župnišču.

Zaradi petkovega praznika bo obhajanje bolnikov in starejših po domovih že v četrtek dopoldan. Uro pred večerno mašo bo priložnost za sveto spoved v župnijski cerkvi.

V petek obhajamo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetih. Dopoldanski maši bosta ob 7.00 in 9.00, popoldanska pa ob 14.00, po njej pa molitve za rajne na pokopališču v Šmartnu. Ob 17.00 bo molitev rožnih vencev za rajne.

Ob Spominu vseh vernih rajnih, v soboto, bo maša za pokojne ob 9.00 v župnijski cerkvi, po njej pa prav tako molitev na pokopališču.

Danes teden je 31. nedelja med letom, zahvalna. Oltar v župnijski cerkvi okrasijo vaščani Tacna, pri nedeljskih mašah pa bo darovanje za vzdrževanje domačega duhovnika. Ob 10.30 bo obhajanje Lenartove nedelje, patrocinija v Spodnjih Gameljnah.

Prišla je nova številka Družine ter Ognjišča.

Mašni nameni do konca leta so že zasedeni. Za obdobje od januarja do konca julija 2020 lahko darujete od 1. decembra naprej!