31. nedelja med letom (zahvalna)

Jutri, v ponedeljek, bo srečanje Župnijskega pastoralnega sveta ob 18.30.

V četrtek bo češčenje Najsvetejšega po maši ob 18.00. Ob 19.00 bodo Četrtkovi pogovori o veri. Tema večera bo: Težko razumljiva evangeljska besedila.

Začetek obnove misijona z geslom »Kruh in vino« bo v petek, pri večerni maši ob 18.00. Naslednji konec tedna bo med nami misijonar, br. Janez Papa OFM. V petek ob 19.00 bo misijon v Ukrajini predstavil g. Jure Sešek.

V soboto obhajamo praznik celodnevnega češčenja. Izpostavitev, skupne hvalnice in molitev z misijonarjem bo ob 9.00. Od 10.00 naprej bo češčenje po okrajih (Rašica – 10.00, Spodnje Gameljne – 11.00, Šmartno – 12.00, Srednje Gameljne – 13.00, Zgornje Gameljne – 14.00, Tacen – 15.00, od 16.00 naprej bo tiho češčenje, ob 17.30 pa Šmarska mladina). Ves ta čas bo priložnost za osebni pogovor ali spoved z misijonarjem v župnišču. Sklep češčenja, pri katerem bodo tudi zaobljube Šmarske mladine, bo ob 18.00. Ob 19.00 pa pričevanje Zavoda Živim! z gosti.

Danes teden je 32. nedelja med letom, Martinova. Slovesni maši z nagovorom bosta ob 7.00 in 9.00. Pri obeh mašah bo darovanje za poplačilo stroškov za nove klopi in ogrevanje. Pri maši ob 9.00 bo podelitev Odličja sv. Martina, lahko pa boste dobili tudi Martinove piškote.

Hvala vaščanom Šmartna za okrasitev in darove ob zahvalni nedelji!

Bog povrni vsem, ki ste v molitev priporočili svoje rajne. Spominjali se jih bomo pri svetih mašah v mesecu novembru, kakor je bilo zapisano. Z vašimi darovi smo zbrali za 92 svetih maš, ki jih bodo darovali: nadškof Alojz Uran, Matevž Mehle (voditelj SKAM), bratje jezuiti v Dravljah, Gašper Kočan, Martin Zlobko in Marko Stegnar (kaplani v Zavodu sv. Stanislava), Boštjan Prevc (nadškofijski tajnik), upokojeni duhovniki v Mane nobiscum ter Gregor Celestina (na sobotnem letu v Rimu).

Ob darovanju ob župnijskem žegnanju, 14. oktobra, smo zbrali 2.565 EUR za nove klopi, na misijonsko nedeljo pa za Misijonsko središče 1.050 EUR. Bog povrni!